Кошик
132 відгуків
ВСЕ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ ТА ПЛАЗМОВОЇ РІЗКИ
+380 (67) 694-05-81

Зварювальна маска Хамелеон – надійний захист нового покоління

Зварювальна маска Хамелеон – надійний захист нового покоління

Зварювальні роботи вимагають не тільки майстерності й професіоналізму, але й дотримання необхідної техніки безпеки. Для цього в ході проведення подібних робіт зварник повинен бути надійно захищений за допомогою спеціальних рукавичок і маски. На сьогодні найпопулярнішим різновидом масок є маска Хамелеон.

 

Інновації в тренді: що робить маску Хамелеон популярною серед зварювальників?

Маска Хамелеон не така й молода – її використовують професіонали, і новачки вже більше двох десятиліть. І з самого моменту появи він знайшла своїх шанувальників, заслужено ставши найпопулярнішою серед засобів захисту при зварювальних роботах.

Хамелеон забезпечує захист від ультрафіолету і інфрачервоного випромінювання, а також від летять іскор, диму і газу, які виділяються в процесі зварювання. Прихильники традиційних засобів захисту говорять про те, що і звичайна маска може дати достатній рівень захисту. Але Хамелеон робить цей захист більш надійної і комфортної, оскільки основна перевага такої маски в здатності пристосовуватися під умови роботи. Звідси і назва маски. Тобто, якщо у звичайної маски один рівень затемнення завжди, то у Хамелеона він може змінюватися і відбувається це автоматично. Це призводить до підвищення ефективності роботи. Зварювальник може краще сконцентруватися на роботі з дугою.

Якщо зварювальні роботи чергуються з зачисткою, різкої або шліфуванням, то маску міняти не потрібно. Хамелеон захищає при виконанні всіх цих видів робіт. Затемнення в масці відбувається автоматично з початком активної фази роботи, тому немає сенсу постійно її знімати і надягати знову.

Як бачимо, маска Хамелеон має цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними захисними стеклами і масками. Тому не потрібно боятися інновацій, а пробувати нове і поліпшене.

 

Вивчаємо будову маски Хамелеон

Ключова особливість, яка виділяє подібні маски серед інших – це її скло. А саме – блок світлофільтрів. Він складається відразу з декількох шарів. В залежності від умов робіт і інтенсивності напруги на них, світлофільтри здатні пристосовуватися і змінювати пропускну здатність. Зовнішній шар – це захисний фільтр інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювань, далі йде рідкокристалічний шар, поляризаційна і захисна плівки. Для автоматичного підстроювання зовні маска оснащена датчиками, які дозволяють визначити ступінь яскравості світла.

Інша частина маски схожа з традиційними моделями. Для корпусу використовується міцний матеріал. Краще, якщо він буде стійкий до ударів і іншим навантаженням і пошкоджень, а також відрізнятися жароміцністю. Розмір маски регулюється, щоб її можна було підігнати під окружність голови. Потрібно враховувати і такий факт, як регулювання кута нахилу маски для комфортної роботи. Підібравши якісну маску, в якій поєднується надійне скло і корпус, можна не переживати про свій захист.

 

Вибираємо маску Хамелеон правильно

Ви вирішили обзавестися маскою по типу Хамелеон. Тепер необхідно освоїти, на чому зробити акцент у виборі конкретної моделі. Найголовніші критерії стосуються саме особливостей скла видимій області.

  1. Необхідно звернути увагу на показник часу спрацьовування фільтра. Це один з важливих показників, за яким суворо стежать виробники, і на який звертають увагу зварювальники при купівлі маски. Середня вимога до часу – 1 мілісекунда. Варто враховувати, що в умовах зниженої температури в межах -10 градусів може спостерігатися збільшення кількості часу, необхідного для спрацювання автоматичного затемнення.
  2. Другий важливий показник – це можливість регулювання ступеня затемнення, чутливості. Також варто звернути увагу на кількість датчиків чутливості. Чим їх більше, тим ефективніше. Адже один датчик не завжди може оперативно спрацювати.
  3. І ще одна важлива умова, яку потрібно враховувати для комфортної роботи – це розмір видимої області. Тобто, тієї частини скла, в яку дивиться зварювальник під час роботи. Чим більше ця область, тим комфортніше людині виконувати своє завдання.

Щоб маска автоматично налаштовувалася, вона повинна харчуватися енергією. Цей процес може відбуватися за допомогою акумуляторів або батарей. Віддавати перевагу в такому випадку краще моделям зі знімним харчуванням, щоб було легко змінити сіла батарейку. Також харчування може здійснюватися від сонячних батарей. Така конструкція закладена в більш дорогі моделі масок. Іноді трапляються і моделі зі змішаним харчуванням – з акумуляторами і сонячними батареями.

Варто звернути увагу і на подачу повітря в маску. У хороших моделях масок присутній примусова вентиляція. Це дуже хороший показник, так як при наявності вентиляції виключається запотіванню скла і поліпшуються умови працювати в закритих приміщеннях.

Вибираючи маску, звертайте увагу не тільки на неї саму, але і на бренд, і на супутню документацію до неї. Обов'язково маски повинні доповнюватися сертифікатами. Це означає, що виріб пройшов перевірочне тестування.

Важливо не тільки правильно вибрати маску Хамелеон, але також правильно її зберігати. Обов'язково вимикати після закінчення роботи, щоб не розряджати батарею. А щоб не пошкодити скло, не варто класти її на поверхні світлофільтром вниз, це приведе до подряпин і потертостей, які будуть заважати в подальшій роботі.

Лідер серед Хамелеонів

Ринок захисних зварювальних масок сьогодні пропонує широке розмаїття Хамелеонів від різних виробників. Одним з лідерів виробництва подібних захисних засобів виступає німецька компанія Abicor Binzel. Маска Хамелеон модель ADF600s надійно захищає від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання. Тому це кращий варіант, представлений на українському ринку.

Маску Хамелеон ADF600s можна використовувати при різних видах зварювання, а також в ході різання і шліфування. Це значно розширює її функціонал і сферу застосування. Єдиний варіант, при якому вона не може бути використана – це лазерне зварювання. Харчування маски забезпечує сонячна батарея, що дуже зручно і економно – виключена потреба в заміні батареї.

Маска відрізняється своїми допустимими умовами експлуатації. Її можна використовувати в температурному діапазоні від -10 до +55 градусів. Щільність затемнення може регулюватися. Виріб супроводжується відповідними сертифікатами якості та гарантією строком на один рік.

Багатьох, при виборі захисної маски ADF600s, останавливает ее стоимость. Конечно, по сравнению с китайскими производителями, ее цена несколько выше, но взглянув на характеристики ADF600s, и учитывая признание бренда ABICOR BINZEL в мире, можно определенно сказать, что стоимость ее полностью оправдана. Если же конкурентов искать уже в ином качественно-ценовом сегменте и рассматривать таких известных производителей как ESAB, 3М, FRONIUS, то маска от ABICOR BINZEL выигрывает и тут - в соотношении цена/качество.  Об этом говорят и отзывы покупателей, которые остановили свой выбор именно на этой модели и ни сколько не пожалели об этом.

 

Підбираючи маску для зварювальних робіт, ви вибираєте захист для себе. Тому зробіть правильний вибір у бік надійності, інновацій. Вибираючи маску Хамелеон, ви вибираєте комфортні та безпечні умови роботи.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner